Zawory kątowe seria Art

Zawory kątowe seria Art, zawór kątowy z filtrem, antykamienny, polerowany, chrom

Duro

Patent na wynalazek
Broszura reklamowa
Karta techniczna
Deklaracja zgodności UE
Certyfikat zgodności
Atest higieniczny
Innowacyjne rozwiązania

Dane techniczne

 
RozmiarKod produktuParametry pracy
1/2″ x 3/8″D/ZK-ART1238T max 100°C, PN 16 bar
1/2″ x 1/2″D/ZK-ART1212T max 100°C, PN 16 bar
1/2″ x 3/4″D/ZK-ART1234T max 100°C, PN 16 bar
Firma Arka stawia na innowacyjne podejście do branży instalatorskiej. Od ponad 20 lat tworzymy nowoczesną firmę, cały czas poszukując nowych rozwiązań i tworząc produkty, które odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów. W naszym dziale projektowym stale opracowujemy nowoczesne produkty przy współpracy z Politechniką Koszalińską. Wiele projektów zastrzegliśmy w Urzędzie Patentowym. Jednym z nich jest właśnie zawór kątowy seria Art.

Czym jest zawór kątowy?

Zawory kątowe to uniwersalne części służące do tworzenia połączeń pomiędzy przewodem wodociągowym a urządzeniem – na przykład takim jak umywalka, spłuczka, zmywarka czy bateria kuchenna. Ich zadaniem jest odcinanie i przywracanie przepływu wody. Są to urządzenia powszechnie stosowane, które stanowią obowiązkowy element każdej instalacji domowej i nie tylko. Zasada działania zaworów kątowych nie jest szczególnie skomplikowana, jednak pełnią one bardzo ważną funkcję. Muszą się więc cechować odpowiednią jakością i trwałością, które umożliwią bezpieczne i prawidłowe działanie domowego systemu wodnego.

Zawór kątowy z filtrem – skuteczna ochrona przed zanieczyszczeniami i kamieniem

Zawór kątowy z filtrem, podobnie jak antykamienny zawór MULTI, skutecznie zapobiega osiadaniu kamienia, który jest szkodliwy dla armatury sanitarnej. Sole mineralne zawarte w wodzie wodociągowej pokrywają wszystkie powierzchnie mające z nią kontakt. Jeśli osadu jest zbyt dużo, może to prowadzić do obniżenia wydajności urządzeń. Zawór kątowy seria Art chroni przed tym zjawiskiem. Jest wyposażony w filtr, który nie dopuszcza do tego, by drobinki kamienia przedostawały się do zasilanego urządzenia – na przykład pralki czy zmywarki. Sprzęt AGD jest więc skutecznie chroniony, a jego żywotność znacznie się wydłuża. Nie trzeba się także obawiać awarii ciągnących za sobą duże straty, takie jak zalanie mieszkania czy sąsiednich lokali. Zawory kątowe z filtrem z serii ART BIS są przeznaczone do jednoczesnego zasilania dwóch urządzeń – na przykład pralki i baterii łazienkowej lub kuchennej. Dodatkowo zostały wyposażone w specjalny adapter, który pozwala na samodzielne przezbrojenie ich na typ prawy lub lewy – w zależności od potrzeb. Do wyboru są zawory kątowe seria Art i Art Bis, które różnią się wymiarami. Szczegóły techniczne można znaleźć w karcie produktu.

Niezawodne rozwiązania technologiczne

Wybierając zawór kątowy seria Art, który powstał w naszym biurze projektowym i jest chroniony patentem, można mieć pewność, że stawia się na nowoczesne rozwiązanie. Każdy produkt, który opuszcza nasz zakład produkcyjny, jest wnikliwie kontrolowany. Aby zawór kątowy z filtrem działał przez lata, chroniąc urządzenia AGD przed wpływem kamienia i zanieczyszczeń, warto zakupić właśnie ten produkt.
    << wróć do listy