Zawór kulowy czerpalny Seria Ogród

Zawór kulowy, czerpalny  Seria Ogród BIS, ze złączką do węża, z przyłączem szybkozłącza, z dławicą, dźwignia i nakrętka ze stali nierdzewnej, niklowany (przy czym elementy mosiężne mające kontakt z wodą nie są poryte warstwą niklu – aktualne wymagania PZH).
Mrozoodporny.

Calido

Atest higieniczny
Patent na wynalazek
Broszura reklamowa
Karta techniczna
Certyfikat zgodności nr 3
Deklaracja zgodności UE nr 2
Innowacyjne rozwiązania

Dane techniczne

 
RozmiarKod produktuParametry pracy
3/4″x3/4″-SZx3/4″-20CA/ZK-CZBIS20PN 30, Tmax 90°C
1/2″x3/4″-SZx3/4″-15CA/ZK-CZBIS20PN 30, Tmax 90°C
 

Innowacje zastosowane w zaworze kulowym czerpalnym

Zawór kulowy czerpalny z serii Ogród wyposażono w rozwiązania, które pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa, wygody i dużej wydajności pracy. To produkt opatentowany wykonany z zastosowaniem innowacyjnych technologii. Korpus, kule i trzpienie wykonano z mosiądzu CW17N. Do wykończenia powierzchni zewnętrznych wykorzystano nikiel. W skład produktu wchodzą również uszczelnienia z NBR, które zapobiegają wyciekom podczas przepływu cieczy. Dźwignia i nakrętka powstały ze stali nierdzewnej, w pełni odpornej na działanie wody. W budowie zaworu kulowego czerpalnego zastosowano specjalne uszczelnienia kul NBR oraz dodatkowe otwory. Taka budowa pozwala na obniżanie ciśnienia w korpusie przez cofanie zamarzającej wody w stronę instalacji. Dzięki temu zawór kulowy na ogród może być wykorzystywany w sezonie zimowym, nawet przy dużych mrozach. Konstrukcja zaworu kulowego czerpalnego na ogród składa się z dwóch przyłączy. Dzięki temu możliwe jest niezależne otwieranie i zamykanie obu odpływów. Produkt jest dostępny w dwóch rozmiarach, co pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do potrzeb użytkownika.

Szczelny zawór z mosiądzu i stali nierdzewnej

Zawór kulowy ogrodowy wykonano z mosiądzu, który zapewnia wysoką szczelność i odporność na działanie dużego ciśnienia, wilgoci i innych czynników zewnętrznych. Dźwignia i nakrętka powstały ze stali nierdzewnej. Materiał zapewnia długą żywotność dźwigni i łatwość zarządzania przepływem wody. Zawór kulowy czerpalny dedykowany jest do stosowania w ogrodach. Wykorzystuje się go do otwierania i zamykania przepływu wody, która jest niezbędna do podlewania roślin czy wykonywania prac porządkowych. Produkt jest odporny na działanie wilgoci, niskich temperatur i substancji przepływających przez instalację. Zawór może działać w warunkach do nawet 90 stopni Celsjusza.

Zawór kulowy czerpalny na ogród zgodny z normami

Zawór kulowy czerpalny na ogród to produkt zgodny z wymaganiami Dyrektywy Unii Europejskiej. Wykonano go z materiałów, które pozwalają na korzystanie z zaworu w kontakcie z wodą – nie zostały pokryte warstwą niklu. Urządzenie spełnia warunki atestu NIZP-PZH. Zgodnie z nim może być wykorzystywane w instalacjach przesyłających zimną wodę spożywczą lub ciepłą wodę użytkową, sprężone powietrze i oleje. To wyrób opatentowany wykonany z zastosowaniem innowacyjnych technologii stworzonych przez naszą firmę. Zawory posiadają patenty na wynalazek numer 228882 oraz 228216.
    << wróć do listy