Duro

W łazience liczy się każdy detal dlatego z przyjemnością prezentujemy markę DURO, której produkty cieszą się dużym zainteresowaniem za sprawą innowacyjnych rozwiązań, połączonych z długą trwałością wyrobów, estetyką wykonania oraz sprawnym serwisem działającym na terenie całego kraju.
Głównymi przedstawicielami marki są:
zawory kątowe, antykamienne z filtem – seria ART i seria SOLID – patent na wynalazek 228217 i 228235 – ich innowacyjność polega na umieszczeniu filtra siatkowego bezpośrednio w króćcu wylotowym zaworu, co umożliwia jego łatwą inspekcję i konserwację, ponieważ dostęp do filtra jest możliwy od razu po odłączeniu przewodu zasilającego zainstalowane urządzenie. Do wykręcenia filtra wystarczy np. zwykły wkrętak płaski, a samo usunięcie i późniejsze zamontowanie filtra jest proste i bezproblemowe.
W przypadku zaworów BIS ich innowacyjność polega dodatkowo na konstrukcji zaworu, którego dwa króćce wylotowe usytuowane są w stosunku do siebie pod kątem 90 stopni i posiadają taką samą średnicę przyłącza, przy czym jeden z króćców posiada przyłączany rozłącznie adapter 3/8”x3/4” (wyposażony w uszczelkę i zaślepkę). Takie rozwiązanie umożliwia dowolną konfigurację zaworu pod kątem przyłączanych urządzeń oraz ustawienie zaworu jako „prawy” lub „lewy” w zależności od lokalizacji zasilanego urządzenia AGD.
– antykamienne zawory kątowe SMART przeznaczone są do montażu w instalacjach wodociągowych. Posiadają one metalowe pokrętło i system zamykania na 1/4 obrotu umożliwiający szybkie otwarcie/zamknięcie zaworu. Ich szczelność uzyskiwana jest dzięki zastosowaniu podwójnego o-ringu na trzpieniu. Cały typoszereg zaworów wyposażony jest w systemy zamykania wykonane w technologii antykamiennej.
 

zawory kątowe, grzybkowe TWIST – świadectwo ochronne nr 70783 –  ich innowacyjne rozwiązanie to opatentowana przez nas budowa trzpienia, umożliwiająca wymianę uszczelniających o-ringów bez potrzeby opróżniania instalacji z wody. Udało się to osiągnąć dzięki dzielonej budowie trzpienia, gdzie jego dolna część po zakręceniu zaworu pozostaje w gnieździe zaworu, zamykając go, a jednocześnie pozwalając na wysunięcie części górnej i wymianę o-ringów.

baterie umywalkowe, zlewozmywakowe, wannowe, natryskowe, bidetowe, kuchenne i do podgrzewaczy dostępne w 16 różnych seriach. Baterie objęte są „Serwisem 48h w domu klienta”,

akcesoria łazienkowe: słuchawki, zestawy, drążki i węże natryskowe.

Ponadto markę uzupełniają: akcesoria do baterii, korki klik-klak, zawory żeliwne, zawory żeliwne czerpalne, głowice do zaworów czerpalnych, łączniki żeliwne ocynkowane, łączniki żeliwne czarne, automatyczne zawory odpowietrzające i napowietrzacze.